Your search results

Dracena: Druhy a vhodná místa na pěstování

Napsáno Dana Beková v 24. 11. 2022
1

Máte rádi palmy? Pak se vám dracena bude líbit. Pěstuje se jako pokojová květina, a přitom není nutná ani nějaká speciální péče. Navíc pochází ze subtropických oblastí Afriky a Asie. Druhů je několik, dokonce některé vypadají jako keře.

dracena se hodí do každého interiéru
Dracena se dobře pěstuje.

Kam ji umístit?

Pro její příznivý růst, je nutné ji předem připravit vhodné umístění. Dracena má ráda místo, které je prosvětlené. Určitě ji ale nedávejte na přímé slunce nebo do stínu. Nejlépe ji vyhovuje pokojová teplota, v období letních měsíců 20-25 C, při přezimování se teplota pohybuje kolem 15-20 C. Také si dejte pozor, aby v místnosti nebyl průvan. To také nemá ráda. Ale zkuste ji třeba umístit kolem bazénu, tím jak je nenáročná by v letních měsících nemusela trpět.

dracena vypadá všude hezky
Dracenu nedávejte na přímé slunce.

Zalévání draceny

Oblast, ze které tato rostlinka pochází má poměrně vysokou vlhkost vzduchu, proto je potřeba ji dopřát dostatek vláhy, obzvlášť v letních měsících. Zkuste použít i rozprašovač či navlhčený hadřík a potírat ji. Má ráda i občasné osprchování ve vlažné vodě. Rostlinu zalévejte 3 – 4krát za týden, jen velmi mírně a nikdy půdu nenechte vyschnout.

dracenu snadno přesadíte
Občas ji osprchujte.

Jak dracenu přesadit?

V případě, že ji pěstujete již spoustu let, tak není nutné ji hned přesazovat, stačí když vyměníte vršek půdy. Pro přesazování použijte rašelinový substrát nebo substrát ze směsi kompostu, písku, rašeliny a listovky.

nemusíte ji ani přesazovat
Sluší jí to ve velkých nádobách.

Druhy

Dracena voňavá

Jedná se o nejčastěji pěstovanou dracenu. Je vhodná i do bytů, kde není tolik slunce. Daří se ji poblíž jižního nebo východního okna. Typickým znakem jsou pak zelenožluté pruhy. Když se o ni budete dobře starat, dočkáte se krásných aromatických květů.

dracena voňavá
Občas má voňavé květy.

Dracena deremská

Pěstuje se na slunečních tak i mírně stinných stanovištích. Po celé délce listů se táhne bílý pás, vlivem kterého ji poznáte. Roste velmi pomalu a dorůstá výšky 150 cm. Ve vegetačním období ji můžete hnojit 2x do měsíce.

dracena derenská
Můžete ji opatrně i hnojit.

Dracena marginata

Tato rostlinka má ráda vyšší vlhkost vzduchu. Dorůstá do výšky 150 cm. A typickým znakem je pak dlouhý stonek a růžice tenkých kopinatých listů.

dracena marginata
Podle dlouhého stonku ji poznáte.

Dracena godseffiana

Je to keříčkovitý druh s širokými vejčitými listy. Dorůstá do výšky přibližně 50 – 60 cm. Vyžaduje opět pravidelnou zálivku. Nicméně snáší dobře i suchý vzduch.

No, dýně to není. Tahle rostlinka je totiž i pěkně nebezpečná. Obecně je jedovatá pro malá zvířata. Proto je důležité, abyste na vaše mazlíčky v její blízko dávali větší pozor.

Jedna odpověď k “Dracena: Druhy a vhodná místa na pěstování

Average
5 Based On 1

Zanechat komentář

Email nebude publikován.

Compare Listings